anses haber ajansı Haber arşivi 1/11/2023
Kartlı ödemeler geçen yıla göre yüzde 122 artarak 807,7 milyar TL oldu
Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre, kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile eylül ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 122 artarak 807,7 milyar TL oldu.

ABD Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
ABD Merkez Bankası, piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizine dokunmadı ve 22 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu. Banka, enflasyonda yavaşlamayı korumak için daha sonra artırma ihtimaline açık kapı bırakırken; Fed’den gelen mesajlara piyasanın ilk tepkisi ‘olumlu’ oldu.

Akşener'den, Erdoğan'a Hamas tepkisi
İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Hamas terör örgütü değil, mücahitler grubudur” sözlerine tepki gösterdi. Akşener, “Sayın Erdoğan; sen sözde Kürdistan’ın bir parçasını Türkiye’de gördüğün Hamas’ı neden savunuyorsun? Filistin’in meşru bir hükümeti varken sen neden Hamas’ı Filistinlilerin tek meşru temsilcisi görüyorsun?” dedi.

İmalat göstergesi yılın en düşük seviyesinde
İSO Ekim ayı imalat satın alma yöneticileri endeksini yayımladı. İSO Türkiye imalat PIM Ekim ayında 48,4 oldu. Önceki veri 49,6 seviyesindeydi.

Ana Sayfa