anses haber ajansı Haber arşivi 16/11/2022
İYİ Parti lideri Meral Akşener: Teröre asla teslim olmayacağız
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Beyoğlu'ndaki hain terör saldırısı hakkında, "Biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz. Tüm saldırılara karşı önlem alabilecek güçteyiz. Kadim devlet geleneğimiz ve fedakar milletimiz her türlü belayı savuşturmayı başardı. Dün olduğu gibi bugün de aziz vatanımızın üzerindeki planları terör örgütü üzerinden uyulamaya çalışanlar biz devlet ve millet olarak bölücü terörle 40 yıldır mücadele ediyoruz. Teröre asla teslim olmayacağız" dedi.

Trump, ABD'de 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıkladı
Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıkladı. Trump'ın başkan adayı olabilmesi için Cumhuriyetçi Parti'deki adaylık yarışını kazanması gerekiyor. Eski başkanın partideki en büyük rakibi geçen hafta oylarını artırarak yeniden göreve seçilen Florida Valisi Ron DeSantis olarak görülüyor.

Erdoğan: Tahıl Koridoru Anlaşması’nın devam edeceği kanaatindeyim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracına izin veren ve süresi Cumartesi günü sona erecek olan anlaşmanın uzatılabileceğine inandığını söyledi.

Polonya'ya füze düştü: Biden Rusya'dan fırlatılması uzak ihtimal dedi
Polonya Dışişleri Bakanlığı, "Rus yapımı bir füzenin" dün Przewodow köyünde iki kişinin ölümüne neden olduğunu açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı, Polonya-Ukrayna sınırına saldırı düzenlemediğini duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden “Füzenin Rusya’dan fırlatılması uzak ihtimal” dedi. Amerikan Associated Press haber ajansına konuşan üç ABD'li yetkili ise füzenin Ukrayna tarafından fırlatılmış olabileceğini söyledi.

Ana Sayfa