anses haber ajansı Haber arşivi 13/9/2021
Temmuz ayı cari işlem açığı verileri beklentileri aştı
Merkez Bankası'nın açıklamasına göre, Temmuz ayı cari işlemler bir önceki yılın Temmuz ayına göre 1 milyar 306 milyon dolar azalarak 683 milyon dolar olarak gerçekleşti. Böylece, 12 aylık cari işlemler açığı 27 milyar 832 milyon dolar oldu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den cumhurbaşkanı adayı açıklaması
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, cumhurbaşkanı adaylığı tartışması üzerinden Millet İttifakı içinde tartışma ve kriz çıkarmanın hedeflendiğini belirterek, "Bu hem yersiz bir çabadır, hem de AKP’nin ne kadar acziyet içinde olduğunun göstergesidir" dedi.

CHP Milletvekili Emir: Zorunlu aşıyı tartışmalıyız
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Covid-19 aşısı reddinin Türkiye’de toplumsal bağışıklık hedefi için tehdit haline geldiğini söyledi. Emir, "Özellikle milyonlarca çocuk ve gencimizin yüz yüze eğitimden geri kalmaması için özellikle öğretmenler ve okul çalışanları için zorunlu aşıyı tartışmalıyız ve geniş bir mutabakatla bu uygulamayı hayata geçirmeliyiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Öğrencilere aşı da PCR testi zorunluluğu da yok
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Okullar açık kalmaya devam edecek. Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak" dedi.

Mitsotakis: Türkiye ile çıkarlarımız örtüşüyor
Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, Afganistan'dan sığınmacı akınlarının engellenmesi konusunda "Türkiye ile çıkarlarının örtüştüğünü" söyledi. Öte yandan Fransa, Atina'nın altı Rafale savaş uçağı daha alacağını teyit etti.

Ana Sayfa