anses haber ajansı Haber arşivi 15/10/2021
Oktay: 2022'de bütçe açığı 278 milyar lira olarak öngörüldü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 2022'de bütçe açığının 278 milyar 374 milyon lira olarak öngörüldüğünü açıkladı. Oktay, önümüzdeki yıl bütçe açığının gayri safi yurtiçi hasılaya oranının yüzde 3,5 olarak öngördüklerini söyledi.

Bütçe, Eylül’de 23,6 milyar lira açık verdi
Merkezi yönetim bütçe dengesi Eylül ayında 23,6 milyar lira açık verdi. Bütçe Ağustos ayında 40,8 milyar lira fazla vermişti.

Suriye'ye operasyon sinyali veren Erdoğan'a ABD'den cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Suriye’de yakın zamanda bir operasyon sinyali veren açıklamalarına ABD'den cevap geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Suriye’de tüm tarafların ateşkes hatlarına saygı göstermesinin ve bu hatları muhafaza etmesinin önemini vurguladıklarını bildirdi.

Benzin ve motorine zam geliyor
Benzin ve motorine bu geceden itibaren zam gelmesi bekleniyor. Akaryakıttaki ÖTV marjının bitmesi nedeniyle gelecek zam bu kez pompaya yansıyacak. Pek çok akaryakıt istasyonu bu gece uygulanacak zamlı tarife öncesi müşterilerine mesaj göndererek, depolarını doldurmaları yönünde uyarıda bulundu.

Sigara ve otomobil vergisine yeni düzenleme
TBMM'de kabul edilen Vergi Usul Kanunu ile Cumhurbaşkanı'na sigaradan alınan asgari maktu vergi ile otomobillerden alınan özel tüketim vergisini artırma yetkisi verildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç karara tepki gösterdi.

Ana Sayfa