anses haber ajansı Haber arşivi 3/9/2020
Kılıçdaroğlu'ndan Abdullah Gül ve Muharrem İnce açıklaması
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki tartışmalara değindi. Bu tartışmalar için erken olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, aday belirleme sürecinin kişiler değil ilkeler üzerinden yürütüleceğini söyledi. CHP lideri "İttifakı yok sayıp aday belirlemeyiz" ifadelerini de kullandı. Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ni değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Gayet güzel, itirazım yok" dedi. Kılıçdaroğlu, İnce'nin ihraç tartışmaları ile ilgili olarak da "Biri dilekçe verdi diye ihraç etmek olmaz" diye konuştu.

Koca: Ankara’da vaka artışı çok yüksek
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ankara’da koronavirüs vaka sayısının İstanbul’un iki katından fazla olduğunu söyledi. Bakan, hasta ve ağır vaka sayılarının da arttığını kaydetti.

MHP lideri Bahçeli’den idam çağrısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli idam cezasının hukuk mevzuatına tekrar alınmasının, "iğrenç ve ilkel" suçların işlenmesine karşı caydırıcı olabileceğini dile getirdi.

Enflasyon rakamları açıklandı
Tüketici fiyatları 2020 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre % 0,86, bir önceki yılın aynı ayına göre % 11,77 arttı. Ağustos ayında fiyatı en çok artan ürün yüzde 25,17 ile salatalık oldu.

Ana Sayfa