anses haber ajansı Haber arşivi 17/9/2020
Fed Başkanı Powell: Doğrudan mali desteklere ihtiyaç duyulabilir
Fed Başkanı Powell, faiz kararı sonrası yaptığı açıklamada, "Doğrudan mali desteklere ihtiyaç duyulabilir. Pandemi öncesi ekonomik faliyet ve istihdam düzeyine gelebilmek zaman alacak" dedi. Powell, enflasyon yüzde 2'ye ulaşana kadar faizlerin değişmeyeceğini açıkladı.

Fed faiz kararını açıkladı
Fed, piyasalarda oluşan beklentiye paralel bir şekilde politika faizinde değişikliğe gitmedi. Banka, ABD ekonomisinin bu yıl yüzde 6,5 daralacağını öngörüsünü yüzde 3,7 olarak revize etti.

Kısa vadeli borç stoku 128 milyar dolar
Kısa vadeli dış borç stoku, 2019 yıl sonuna göre yüzde 4,2 oranında artışla 128,4 milyar dolar oldu.

Erdoğan ve Merkel Doğu Akdeniz'i görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bir video konferans gerçekleştirdiği bildirildi. Toplantıda dışişleri ve savunma bakanlarıyla MİT Başkanı da hazır bulundu.

Libya'da Trablus hükümetinin lideri Fayez el Sarrac istifa edeceğini açıkladı
Libya'da Birleşmiş Milletler'in meşru kabul ettiği ve Türkiye'nin de destek verdiği Trablus'taki Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin başbakanı Fayez el Sarrac, Ekim ayı sonunda görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Bahçeli TTB kapatılsın çağrısı yaptı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını ve yöneticilerine adli işlem yapılmasını istedi. Bahçeli’nin çağrısına sosyal medyada tepki gösterildi.

Ana Sayfa