anses haber ajansı Haber arşivi 12/8/2020
Bahçeli'den Yunanistan'a tepki
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye’yle Almanya’da müzakere masasına oturan Yunanistan’ın, Mısır’la geçersiz ve yok hükmünde bir anlaşma imzalaması ahlaksız bir tertiptir" ifadelerini kullandı.

İsrail'den Yunanistan'a destek
İsrail, Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan krizde Atina'nın yanında olduğunu açıkladı.

AB Dışişleri Bakanları Belarus ve Akdeniz gündemiyle toplanacak
AB Dışişleri Bakanları'nın cuma günü olağanüstü toplanması bekleniyor. Gündemde Belarus'a yönelik olası yaptırımlar ve Akdeniz'deki deniz yetki alanı gerginliği var.

Cumhurbaşkanlığı’ndan istihdam raporu
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın hazırladığı "İş gücü piyasasındaki gelişmelerin makro analizi" raporuna göre erkeklerin iş bulma ümidinin kırılmasının da içinde olduğu sebepler iş gücüne dahil olan nüfusun sayısını azaltıyor. Raporda ev hanımı oranının da azaldığı belirtiliyor. Bunun sebebi olarak ise corona virüsünden dolayı azalan hane gelirine yardımcı olmak isteyen kadınların iş hayatına atılması gösteriliyor.

Avrupa basınından özetler
Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlik, Rusya'nın koronavirüse karşı ilk aşıyı tescil etmesi ve Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin geleceği, Alman basınında öne çıkan yorum konuları.

Joe Biden, yardımcı olarak Kamala Harris'i seçti
Joe Biden başkan yardımcısı adayı olarak Kamala Harris’i seçti. Harris, Biden'in ABD Başkanı seçilmesi halinde ülkenin ilk kadın ve siyah başkan yardımcısı olacak.

Ana Sayfa