anses haber ajansı Haber arşivi 5/6/2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamalarını iptal etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 büyükşehir ile Zonguldak'ta bu gecen itibaren yürürlüğe girmesi beklenen iki günlük sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini açıkladı.

Economist: Türkiye, koronavirüsle birçok ülkeden daha iyi mücadele etti
İngiltere’de yayımlanan Economist dergisi, koronavirüs salgınıyla birçok ülkeden daha iyi mücadele ettiğini yazdı.

Erdoğan: Libya’nın meşru hükümetine desteğimiz artarak devam edecek
Libya Ulusal Mutabat Hükümeti lideri Serrac’la görüşen Erdoğan ülkedeki meşru hükümete verilen desteğin artarak süreceğini söyledi. Serrac, yeniden imar sürecinde Türk şirketlerini Libya’da görmek istediklerini belirtti.

Milletvekillikleri düşürülen Güven, Farisoğulları ve Berberoğlu tutuklandı
HDP Milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun dün milletvekillikleri düşürüldü, üç isim de gece geç saatlerde tutuklandı.

Üç ismin milletvekillikleri düşürüldü
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın Yargıtay tarafından kesinleşen cezalarının Meclis Genel Kurulu’nda okunmasının ardından üç milletvekilinin vekilliği resmen düşmüş oldu. Enis Berberoğlu, karardan kısa süre sonra CHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, “Bu karar bana hiçbir şekilde sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere cezaevine teslim olacağım” dedi.

Ana Sayfa