anses haber ajansı Haber arşivi 30/6/2020
İran, Rusya ve Türkiye Suriye’yi görüşecek
İran, Rusya ve Türkiye liderleri Çarşamba günü video konferans aracılığıyla Suriye’yi görüşecek. Kremlin’den yapılan açıklamaya göre görüşme Astana formatında düzenlenecek.

AK Parti Meclis Grup Yönetimi değişmedi
AK Parti Grup Toplantısı bugün basına kapalı olarak toplanırken, Meclis Grup Yönetimi de belirlendi. AK Parti’nin Meclis Grup Yönetiminde önemli bir değişiklik olmadı. AK Parti MYK ise öğleden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak.

ABD’li senatör: Türkiye’nin elindeki S-400’leri biz satın alalım
Washington ile Ankara arasında yaşanan S-400 hava savunma sistemi krizini aşmak için Cumhuriyetçi senatör “Türkiye’nin elindeki S-400’leri biz alalım” önerisinde bulundu.

Viyana’da Türk ve Kürt gruplar arasında gerginlik
Avusturya’da protesto gösterisi düzenleyen Kürt gruplarla kendilerini “Bozkurtlar” olarak tanımlayan bir grup arasında yaşanan gerginlik, iki ülke yönetimi arasındaki ilişkilere yansıdı.

Türkiye Libya’ya yüzer elektrik santrali gönderiyor
Türkiye’den Trablus’a düzenlenen üst düzey ziyaretin ardından Türk şirketler enerji işbirliği için kolları sıvadı. Libya Ulusal Petrol Kurumu da üretime başlanabilmesi için bölge ülkeleriyle görüşüldüğünü açıkladı.

Macron: Türkiye Libya’da cezai sorumluluk taşıyor
Fransa Cumhurbaşkanı Macron Türkiye’nin Libya politikasını sert dille eleştirdi. Macron, bölgeye “savaşçı ithal etmekle” suçladığı Türkiye’nin davranışlarının cezai sorumluluk taşıdığını savundu.

Ana Sayfa