anses haber ajansı Haber arşivi 24/6/2020
AK Parti’den yeni kanun teklifi
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, tarım arazilerinin hobi bahçeleri gibi uygulamalarla bölünmelerinin engellenmesi, sahipli arazilerde izinsiz ağaç kesimiyle ilgili cezaların artırılması, makaron, yaprak sigara kağıdı, sigara filtresinin Bakanlığın denetimine alınması, yerli tütün kullanım oranının yüzde 30’a çıkarılmasını da içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

Dışa açılacak AB sınırları 1 Temmuz’da ABD’ye kapalı kalabilir
Avrupa Birliği, 1 Temmuz’dan itibaren kapılarını birlik dışındaki ülkelere açmaya hazırlanıyor. Ziyaret izni verilecek turistler arasında Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları yer almayabilir.

İmamoğlu bir yılının bilançosunu çıkardı
Göreve gelişinin birinci yılını değerlendiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a ilişkin partizan uygulamalar olduğunu belirterek salgın boyunca hükümetle ilişki kurma taleplerine yanıt alamadıklarını söyledi.

Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'daki değişiklikler Resmi Gazete'de
Türk rekabet hukuku mevzuatına göre, bir ya da birden fazla teşebbüsün, herhangi bir mal veya hizmet piyasasındaki etkin rekabetin önemli ölçüde azaltılması sonucunu doğuracak şekilde birleşmeleri hukuka aykırı ve yasak olacak.

AB vatandaşlarının yüzde 60'ı yerleşik siyasi partilere güvensiz
AB Temel Haklar Ajansı’nın (FRA) anketine göre AB vatandaşlarının yüzde 60’ı ana akım siyasi parti ve siyasetçilerin onların çıkarlarını savunmadığını düşünüyor. Bu oran ekonomik sıkıntı çekenler arasında daha yüksek.

Avrupa basınından özetler
Rusya'daki anayasa referandumu, eğitimde fırsat eşitsizliğini bir kez daha ortaya koyan Eğitim Raporu ve koronavirüsle mücadele, Alman basınında yer alan yorum konuları arasında.

Ana Sayfa