anses haber ajansı Haber arşivi 1/6/2020
Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısı öngörülen seviyede seyrediyor
Türkiye'de 31 Mayıs itibarıyla koronavirüs vaka sayısı 163 bin 942'7e virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı da 4 bin 540'a yükseldi.

Trump'ın G7 davetine Rusya’dan yanıt
ABD Başkanı Trump’ın G7 zirvesine Rusya’nın da davet edilmesi önerisine Moskova’dan açıklama geldi. Kremlin sözcüsü, daveti kabul etmek için önce zirveye ilişkin ayrıntıları öğrenmek istediklerini ifade etti.

ABD’de George Floyd’un öldürülmesini protesto gösterileri dinmiyor
ABD’de George Floyd’un bir polis tarafından öldürülmesiyle başlayan gösterilerde 4 binden fazla kişi gözaltına alındı. Minneapolis’te aracını göstericilerin üzerine süren tanker şoförü protestocular tarafından dövüldü.

TBMM 48 günlük aranın ardından açılacak
Meclis, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 16 Nisan'da ara verdiği çalışmalarına 48 gün sonra yeniden başlayacak. Genel Kurulda çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifi görüşülecek.

Kamu bankalarından normalleşme atağı
Kamu bankaları konuttan taşıta, mobilyadan tatile yeni kredi paketleri hazırladı. Sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0,64'e kadar düşürüldü. İkinci elde faiz yüzde 0,74 olacak. Sıfır otomobil için taşıt kredileri 0,49'a kadar çekilirken; ikinci elde faizler yüzde 0,82 olarak açıklandı.

Ana Sayfa