anses haber ajansı Haber arşivi 5/5/2020
Hazine iki günde 20 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı pazartesi ve dün düzenlediği ihalelerde toplam 19.83 milyar lira borçlandı. Hazine dünkü ihalelerde ROT dahil toplam 11.08 milyar TL, pazartesi günkü ihalelerde ise satış tutarı 8 milyar 834 milyon TL'ye ulaştı.

ABD, Çin'in küresel tedarik zincirindeki rolünü azaltmayı hedefliyor
Virüs nedeniyle Çin’i suçlayan ABD Başkanı Donald Trump yönetimindeki ABD hükümeti, tedarik zincirlerinde Çin’in rolünü azaltmak için çabalarını hızlandırdı.

TL'nin değeri 20 ayın en düşüğünde
Reel döviz kuru endeksi Nisan'da TÜFE bazlı olarak Mart ayına göre yüzde 5,53 azaldı. Endeks kur şoku krizinin yaşandığı Eylül 2018’den beri görülen en düşük seviyeye inmiş oldu.

DSÖ: Bu virüs uzun süre bizimle olacak, panzehiri küresel dayanışma
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün panzehrinin "ulusal birlik" ve "küresel dayanışma" olduğunu belirterek "Bu virüs, uzun süre bizimle olacak" uyarısında bulundu.

Çavuşoğlu: Yurt dışında Covid-19 nedeniyle 473 vatandaşımız hayatını kaybetti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle, yurt dışında şu ana kadar 473 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Erdoğan’dan barolar ve meslek örgütleri için yeni düzenleme çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada barolar ve meslek örgütlerinin seçim yöntemiyle ilgili acil düzenleme gerektiğini söyledi.

Ana Sayfa