anses haber ajansı Haber arşivi 18/5/2020
Fitch: Türkiye’de şu an için fonlama krizi işareti yok
Fitch Ratings analisti Douglas Winslow, Türkiye’nin göreceli olarak düşük borç seviyesi ve finansal piyasa türbülansını başarı ile atlatmasının kredi notunun cari koronavirüs ve kur gerilimlerine dayanmasına yardım ettiğini bildirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan 16 maddelik Buhrandan Çıkış Çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, 16 maddeden oluşan ve adını ‘Buhrandan Çıkış Çağrısı’ olarak tanımladığı, hükümete önerilerini paylaştı.

Toplam kredi stoku 3 trilyon lirayı aştı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan ticari krediler mart ayında 3 trilyon 23 milyar lira, bireysel krediler 659 milyar lira oldu.

Japonya ekonomisi resesyona sürükleniyor
Korona krizi dünyanın en büyük üçüncü ekonomisini de vurdu. Japonya savaş sonrası dönemin en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıya. Ekonomistlere göre ülkeyi teknik resesyon tehlikesi bekliyor.

RTÜK’ten Sevda Noyan’la ilgili açıklama
Eleştirel yayınlara ceza kestiği gerekçesiyle tepki gören RTÜK’ten Sevda Noyan tartışması ile ilgili açıklama geldi. RTÜK Başkanı Şahin, "gereğinin yapılacağını" söyledi.

Almanya AB’nin küresel seyahat yasağını kaldırmasını istiyor
Almanya Avrupa Birliği’nin (AB) küresel seyahat yasağını kaldırmasını istiyor.

Ana Sayfa