anses haber ajansı Haber arşivi 12/5/2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin, "Salgınla mücadelemizi başarıyla sürdürüyoruz. Dünyada bu hastalığın kökü kazınmadığı müddetçe sürekli teyakkuz halinde bulunmayı sürdürmemiz şarttır" dedi.

BM: Pandemiyle iç savaştaki ülkelerde gıda fiyatları arttı
Dünya Gıda Programı’na göre Suriye ve Yemen gibi ülkelerde gıda fiyatları her geçen ay artıyor. Korona krizi nedeniyle Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da gıda yardımına ihtiyaç duyanların sayısı 6 milyon 700 bin daha arttı.

İnterpol Genel Sekreteri Stock’tan sahte aşı ticareti uyarısı
Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (İnterpol) Genel Sekreteri Jürgen Stock, kötü niyetli insanların Koronavirüs (Kovid-19) aşısı geliştirilmesine yönelik çabaları suiistimal edebileceğini söyledi.

SIPRI: Korona gerilim ve terörü artıracak
SIPRI Başkanı Smith, korona krizi nedeniyle çatışma bölgelerinde gerilimin artabileceği uyarısında bulundu. Obama’nın danışmanlarından Malley de huzursuzlukların yaşanabileceği bir dönemin başında olunduğunu söyledi.

81 il valiliğine sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderdi. Kısıtlamanın olduğu pazartesi ve salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Cuma günü market, bakkal, manav ve kasaplar saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Ayrı anne ve babalar mahkeme kararı ibraz etmeleri şartıyla çocuklarını görebilecek.

Ana Sayfa