anses haber ajansı Haber arşivi 24/3/2020
Euro Bölgesi tarihinin en derin ekonomik krizine giriyor
Euro Bölgesi, koronavirüs pandemisini kontrol etmek için alınan tedbirlerin iş dünyasının büyük bir kısmını durdurmasıyla birlikte tarihinin en derin ekonomik krizine giriyor.

İşsizlik endişesi virüs korkusunu geride bıraktı
StratejiCo. ve ERA Araştırma işbirliğinde hazırlanan Koronavirüs Gündem Araştırması’na göre, iş kaybetme endişesi virüs korkusunu geçti. Araştırma bulgularına göre katılımcıların %68’i “iş kaybetme” ile ilgili endişe taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından koronavirüs tedbirlerine ilişkin yaptığı video paylaşımında, "Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Yeni Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi geliyor
Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinin ikincisinin hazırlıkları yapılıyor.Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinin ikincisinin hazırlıkları yapılıyor.

İngiltere'de sokağa çıkma yasağı getirildi
Koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle İngiltere de önlemleri artırıyor. Başbakan Boris Johnson televizyonda yaptığı konuşmada, “İngilizlere bu gece basit bir talimat veriyorum, evde kalmak zorundasınız” dedi.

Marketler ve toplu taşımada tedbirler artırıldı
İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgınına karşı marketler ve toplu taşıma araçlarında önlemleri artıran yeni bir ek genelge yayınladı.

İnfaz paketinde uyuşturucu ve cinsel suçlara indirim
AK Parti ceza infaz düzenlemesine ilişkin taslak metni TBMM‘ye sundu. Buna göre uyuşturucu ve cinsel suçlar infaz indirimi kapsamına alındı, terör ve örgütlü suçlar indirim kapsamı dışında tutuluyor.

Ana Sayfa