anses haber ajansı Haber arşivi 10/3/2020
Kılıçdaroğlu: Ülkeyi yönetenlerin konuşurken çok daha dikkatli olmaları gerekir
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Büyük laf ediyorsanız, önünüze çok güçlü, büyük hedef koymuşsunuzdur. Hedefinizin gerisine düşerseniz itibarınız düşer, itibarınız sorgulanır. Ülkeyi yönetenlerin konuşurken çok daha dikkatli olmaları gerekir” dedi.

İtalya’nın tamamı karantina altında
İtalya’da koronavirüse karşı geçtiğimiz Pazar günü ülkenin kuzey bölgelerinde yürürlüğe sokulan karantina, ülkenin tamamında uygulanmaya başlandı. Kuzey Kıbrıs’ta ise ilk koronavirüs vakası tespit edildi.

Alman basını: AB fidyeyi ödeyip kurtulamayacağını biliyor
AB ile Türkiye arasındaki sığınmacı ikilemi ve Berlin’in Yunan adalarındaki mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren çocukların kabul edilmesi konusunda uzlaşma sağlaması Alman basınında yer buluyor.

Erdoğan NATO’dan desteğini artırmasını istedi
Günübirlik çalışma ziyareti kapsamında Brüksel’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada görüştüğü NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’den destek istedi.

İşsizlik rakamları yükseldi
Türkiye’de işsizlik oranı, Aralık 2019’da bir önceki yılın aynı ayına göre 0,2 puan artışla yüzde 13,7 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 92 bin kişi artarak 4 milyon 394 bin kişi olarak kaydedildi.

Avrupa basınından özetler
İngiliz gazeteleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Brüksel gezisine sayfalarında geniş yer ayırdı. Times gazetesi, Erdoğan ve Avrupa Birliği (AB) yetkilileri arasındaki görüşmede anlaşma sağlanamadığını, Erdoğan’ın da Yunanistan’a göçmen ve mülteci akışını durdurma konusunda herhangi bir söz vermediğini vurguladı. Gazete, AB’den göçmenler için daha fazla maddi yardım isteyen Erdoğan’ın görüşmeyi terk ettiğini yazdı.

Ana Sayfa