anses haber ajansı Haber arşivi 6/10/2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Öğrenciler haftada iki gün okulda olacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde öğrencilerin haftada iki gün okulda olacağını söyleyerek isteyen velilerin çocuklarını okula göndereceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu: 83 milyon olarak yüreğimiz Azerbaycan'la
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Azerbaycan toprakları uluslararası hukuka aykırı olarak işgal edildi. Bu çatışmada 83 milyon olarak yüreğimiz Azerbaycan'la. Onları seviyoruz, haksızlığa karşıyız" dedi.

Bahçeli: Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya çekilecekler ya da ezilecekler
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir" dedi.

Akşener: İktidar Azerbaycan’a destek konusunda doğru bir duruş sergiliyor
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidar, Azerbaycan’a destek konusunda doğru bir duruş sergiliyor. Bu duruşu destekliyoruz" dedi.

Die Welt: Türkiye'nin AB üyelik şansı giderek azalıyor
Alman Die Welt gazetesi, bugün öğleden sonra açıklanması beklenen AB Komisyonu'nun katılım müzakerelerine ilişkin yeni yıllık Türkiye raporunda Türkiye'nin AB’ye üyelik şansının giderek azaldığının vurgulandığını yazdı.

Türkiye'den Kanada'ya ihracat tepkisi
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "(Kanada'nın) Bir NATO müttefikine savunma ürünleri ihracatını engellemesinin herhangi bir izahatı olamaz" denildi.

Yüz yüze eğitimin kapsamı genişledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldıklarını açıkladı. Erdoğan, "2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ana Sayfa