anses haber ajansı Haber arşivi 20/10/2020
Atina'dan AB-Türkiye Gümrük Birliği anlaşmasının askıya alınması çağrısı
Yunan basını, Atina'nın Avrupa Komisyonu'ndan, Ankara’nın "devam eden provokasyonları" nedeniyle Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasını askıya almayı düşünmesini istediğini yazdı.

Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'nden Tatar'a görüşme çağrısı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanlığına seçilmesine Yunanistan ve Güney Kıbrıs'tan tepkiler gecikmedi.

Akşener'den Buğra Kavuncu açıklaması
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Sayın Buğra Kavuncu bugün Sayın Ümit Özdağ'ın sözlerini, iddialarını ispatlayabilmesi için bir imkan sunuyor. Kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunuyor. Dolayısıyla onu hep beraber göreceğiz" dedi.

Geçici vergide yeniden değerleme oranı yüzde 5,29 oldu
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yılın üçüncü geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranını belirledi.

İYİ Parti lideri Akşener'den AYM eleştirisi
İYİ Parti lideri Akşener, "Bir taraftan 'Burası kabile devleti değil' diyeceksiniz, öbür tarafta küçük ortağına 'Anayasa Mahkemesini istemezük' dedirtmek, ne dürüstlüğe ne ahlaka ne de devlet insanlığına yakışmaz" dedi.

Bahçeli aslıda ekmek eleştirilerine cevap verdi
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Askıda Ekmek Kampanyası'nın, siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliği olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek. Toplantıda; koronavirüs ile mücadelede, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki durum ve Kıbrıs'taki gelişmeler ele alınacak.

Ana Sayfa