anses haber ajansı Haber arşivi 16/10/2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM'ye sunuldu
AK Parti milletvekilleri, Kovid-19 salgınının istihdam üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması, salgın nedeniyle işçi ve işverenler üzerinde oluşan yükün sosyal devlet ilkesi gereğince paylaşılması ve giderilmesi, normalleşme sürecinde hareketlenecek ekonomik aktivitenin istihdamla desteklenmesi ile istihdamda devamlılığın sağlanabilmesi için destek tedbirleri içeren kanun teklifini, Meclis Başkanlığına sundu.

Kılıçdaroğlu’ndan AYM kararını uygulamayan mahkemeye sert tepki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’nin, Enis Berberoğlu'yla ilgili kararını uygulamayan mahkemeye tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “İflas eden bir yargı sistemiyle karşı karşıyayız. Her şey aklıma gelirdi de yargı sisteminin bu kadar köreleceği hiç aklıma gelmezdi" dedi.

Türkiye'ye mesaj: Diyalog sürecinde ilerleme bekliyoruz
Almanya ve Fransa, Türkiye'nin Oruç Reis'i tekrar Doğu Akdeniz'e göndermesini provokasyon olarak tanımladı. Almanya Dışişleri Bakanı, yaptırım seçeneği için önümüzdeki haftalarda gelişmelerin gözlemleneceğini açıkladı.

AB Brexit'te topu Londra'ya attı
AB zirvesinde Brexit ile ilgili olarak bundan sonraki adımların Londra’dan beklendiğinin açıkça ifade edilmesi Londra'da şaşkınlıkla karşılandı. Başbakan Johnson’un Cuma günü konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Libya'daki proje alacakları için anlaşma yürürlükte
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk müteahhitlerin Libya'da yarım kalan projelerinin devam etmesini sağlayacak mutabakat zaptının yürürlüğe girdiğini bildirdi.

Ana Sayfa