anses haber ajansı Haber arşivi 3/1/2020
Ruhani: İran bu korkunç suçun intikamını alacaktır
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, General Süleymani'nin ABD saldırısında öldürülmesiyle ilgili, "İran ve bölgenin özgür ulusları, ABD'nin işlediği bu korkunç suçun intikamını kuşkusuz alacaktır." dedi.

2019 yılı enflasyon rakamı 11,84 oldu
Enflasyon, Aralık 2019'da yüzde 0,74 artarken, yıllık bazda yüzde 11,84 oldu.

ABD İranlı komutan Kasım Süleymani'yi öldürdü
İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, ABD'nin Bağdat havalimanına düzenlediği hava saldırısında öldürüldü. Hamaney, intikam sözü verdi.

Türkiye'den EastMed anlaşmasına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Yunanistan, İsrail ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin EastMed doğal gaz boru hattının yapımını öngören prensip anlaşmasını imzalamasına tepki gösterdi.

Ankara'nın karşı olduğu anlaşma imzalandı
Yunanistan, İsrail ve Kıbrıs Cumhuriyeti, EastMed doğal gaz boru hattının yapımını öngören prensip anlaşmasını Atina’da imzaladı. Taraflar bu anlaşmanın Türkiye ya da herhangi başka bir ülkeye karşı olmadığını belirtti.

Trump'tan Erdoğan'a Libya'ya karışma mesajı
ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Libya'ya "yabancı müdahale" konusunda uyardığı bildirildi.

TBMM Libya tezkeresini kabul etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi, Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresini 184'e karşı 325 oyla kabul etti.

Ana Sayfa