anses haber ajansı Haber arşivi 14/1/2020
Kılıçdaroğlu: CHP olduğu sürece vatandaşlarımızın endişeye kapılmasına gerek yok
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, herkesin Türkiye'nin geleceği konusunda endişeler taşıdığını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti'nde 82 milyon vatandaşımızın endişeye kapılmasına gerek yoktur.” dedi.

Erdoğan: Hafter’e hak ettiği dersi vermekten asla geri durmayacağız
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Ülkenin meşru yönetimine ve Libya’daki kardeşlerimize saldırılarını sürdürmesi halinde, darbeci Hafter’e hak ettiği dersi vermekten de asla geri durmayacağız.” dedi.

Devlet Bahçeli 6 ay sonra grup toplantısında
En son 9 Temmuz 2019’da TBMM’de grup toplantısı yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaklaşık 6 ay sonra ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Bahçeli, Demirtaş’ın tiyatrosuna giden CHP’lilere, “Terörist Demirtaş’ın kitabından sözde tiyatro çıkaranlar bu ülkenin köküne yabancı olanlardır. CHP’ye diyorum ki, çadır tiyatronuzu ya gidin Kandil’de kurun ya da Pennsylvania’da açın... “ sözleriyle tepki gösterdi.

Akşener, Erdoğan’a yüklendi
TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşını Erdoğan'a yüklendi. "18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin" diyen Akşener "Bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?" diye sordu.

Hafter ateşkes anlaşmasını imzalamadan Rusya'yı terk etti
Rusya, General Hafter'in Libya için planlanan ateşkes anlaşmasını imzalamadan Moskova'dan ayrıldığını açıkladı.

Ana Sayfa