anses haber ajansı Haber arşivi 24/9/2019
Erdoğan: Türkiye yenilenebilir enerjide bölgesinde lider
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta düzenlenen İklim Eylem Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadelede başarılı bir ülke olduğunu söyledi.

Erdoğan ile Merkel görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM toplantılarına katılmak üzere gittiği New York’ta yaptığı ikili görüşmeler çerçevesinde Almanya Başbakanı Merkel ile bir araya geldi. İki liderin görüşmesinde mülteci mutabakatı ele alındı.

Times: Mısır lideri Sisi bir milyon kişilik protesto eylemine hazırlanıyor
Mısır’da haftasonu ülkedeki yolsuzluk iddialarına karşı düzenlenen gösterilere geniş yer ayıran Times gazetesi, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi’nin “bir milyon kişinin protesto yürüyüşüne hazırlandığını” söylüyor.

Çevre eylemcisi gençler Türkiye dahil beş ülkeyi BM’ye şikayet etti
Çevre eylemcisi Greta Thunberg ve 15 genç arkadaşı, küresel ısınmayla mücadelede yeterli çaba göstermedikleri şikâyetiyle Almanya, Fransa, Brezilya, Arjantin ve Türkiye’yi Birleşmiş Milletler’e şikâyet etti.

Avrupa basınından özetler
İngiltere basını dünyanın en eski seyahat şirketi Thomas Cook’u batıştan kurtulmak yapılan son dakika görüşmelerinde Türkiye ve İspanya’nın yardım önerdiğini, ancak İngiltere hükümetinin garantörlüğü reddetmesi üzerine şirketin battığını yazıyor.

Ana Sayfa