anses haber ajansı Haber arşivi 10/9/2019
Erdoğan: ABD’den beklentimiz güvenli bölge çabamızda yanımızda olmaları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD’den beklentimiz terörle mücadelemizde ve sığınmacıların evlerine dönebilecekleri güvenli bölgeler oluşturma çabamızda yanımızda olmaları.” dedi.

ABD ile sektörel komiteler kuruluyor
Ticaret Bakanı Pekcan, ABD ile sektörel komiteler kurulmasına karar verdiklerini belirterek, “Türk ve ABD’li firmaları bir araya getirecek bu komiteler sonuç odaklı çalışacak” dedi. Tekstil, mobilya, mermer, otomotiv, sivil havacılık, çimento ve kimya öncelikli sektörler olarak belirlendi.

İran’ın gelişmiş santrifüj çıkışı doğrulandı
UAEA’nın, İran’ın gelişmiş santrifüjlerle uranyum zenginleştirme hazırlığını doğrulaması diplomasi trafiğini hareketlendirdi. Çin ve Rusya ABD’yi suçlarken, Almanya İran’a yükümlülüklerine bağlı kalma çağrısı yaptı.

Babacan yeni parti için tarih verdi
Kurucuları arasında bulunduğu AKP’den istifa eden eski bakan Ali Babacan yeni partinin “takvimler 2020’yi göstermeden” kurulacağını açıkladı.

Avrupa basınından özetler
Alman basınında Rusya’daki yerel seçimlerde Putin’e yakın adayların kan kaybetmesi ve Hessen eyaletinde aşırı sağcı NPD’li siyasetçinin muhtar seçilmesiyle ilgili yorumlar öne çıkıyor.

Ana Sayfa