anses haber ajansı Haber arşivi 28/8/2019
Rusya: Türkiye’yle Su-35 ve Su-57 jetlerinin teslimatını görüşüyoruz
Rusya’nın federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin direktörü Dmitriy Şugayev, Türkiye’yle Rus savaş uçakları Su-35 ve Su-57’nin teslimatına ilişkin görüşme yürütmekte olduklarını söyledi.

Mardin, Şırnak ve Batman’da Kıran-2 Ortak Operasyonu başlatıldı
Mardin, Şırnak ve Batman’da PKK’ya yönelik jandarma, polis ve güvenlik korucularının katılımıyla ‘Kıran-2 Ortak Operasyonu’ başlatıldı.

İstanbul’dan 21 bin göçmen çıkarıldı
İstanbul Valiliği kayıtsız göçmen, düzensiz göç ve kayıt dışı istihdama ilişkin yaptığı basın açıklamasında kentteki son durumu aktardı. Yapılan açıklamada, 12 Temmuz ile 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında 16 bin 423 kaçak göçmenin geldikleri ülkelere gönderilmek üzere farklı illerdeki geri gönderme merkezlerine sevk edildikleri bilgisi verildi.

İkinci S-400 teslimatı sonrası ABD’den yaptırım çağrısı
ABD Temsilciler Meclisi, S-400’lerle ilgili Ankara’ya yapılan ikinci teslimatın ardından Türkiye’ye yaptırım uygulaması için bir kez daha Başkan Trump’a çağrıda bulundu.

Erdoğan ve Putin'den Suriye mesajları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Moskova’da 1 saat 20 dakika süren görüşme sonrası düzenledikleri basın toplantısında, Suriye ile ilgili mesajlar verdi.

Ana Sayfa