anses haber ajansı Haber arşivi 9/7/2019
Kılıçdaroğlu: SETA bir düşünce kuruluşu değil, iktidarın borazanıdır
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SETA'nın skandal raporuna değinerek, "bu kuruluş iktidarın borazanı olmuş Bu rapor medya tarihimizin yüz karasıdır. Bu rapor fişlemedir. Siz gazeteciyi ötekileştirirseniz doğru haberi nereden alacağız? SETA iktidardan beslenen bir kuruluştur. İktidar ne isterse onu yazanlara ben gazeteci demiyorum." dedi.

Bahçeli: Ekonomide felaket senaryosu yazanlar utanmasını kaybetmiş densizlerdir
MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı’nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir” dedi.

Akşener: Erdoğan asıl görevden alması gereken damadını görevden almıyor
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasıyla ilgili olarak, “Gözlerini ihtiyaç akçesine diktiler buna karşı çıkan bir bürokratı görevden aldılar. Sayın Erdoğan maalesef asıl görevden alması gereken damadını görevden almıyor” dedi.

Yargı reformuna ‘dar kapsam’ ayarı
Hükümet, Türkiye’de ifade özgürlüğünün genişlemesini merkeze alan yargı reform paketini daraltılmış bir kapsamla meclis gündemine getirmeyi planlıyor. Kapsam konusunda şüpheli olan muhalefet ise köklü bir reform istiyor.

Rusya ve AB’den Türkiye’ye sondaj tepkisi
Türkiye’nin ikinci sondaj gemisinin de Kıbrıs açıklarına ulaşmasının ardından Rusya bu duruma ilişkin “endişesini” dile getirdi. AB de Türkiye’ye yönelik tepkisini yineledi.

Ana Sayfa