anses haber ajansı Haber arşivi 2/7/2019
İmamoğlu açıkladı: AKP randevu vermedi
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimin ardından tüm siyasi partilere yapacağını açıkladığı ziyaretlerin ilkini CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yaptı. İmamoğlu, AKP’nin kendisine randevu vermediği, MHP’den henüz dönüş almadıklarını belirterek, “Tekrar düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bizim davetimiz hala geçerli ve açık” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışında bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu “Kendileri bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı. Randevu talebinde bulunacağım. Ondan sonra kendisi de uygun olursa davet de ederim.” diye konuştu.

Bahçeli’den sistem tartışmalarına tepki
MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Görüşümüz bellidir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişmesi ve güçlenmesi için atılacak samimi ve dürüst adımların sonuna kadara yanındayız, arkasındayız. Geçiş sürecinde uyum sorunlarının aşılması kaçınılmazdır. Sistem tartışmasını yeni baştan açmanın ne ülkeye, ne millete, ne demokrasiye hiçbir yararı olmayacaktır” dedi. Erken seçim olmayacağını vurgulayan Bahçeli, “Erken seçim yoktur, seçim sayfası 2023’e kadar kapalıdır. Türkiye zorlu etapları aşacaktır” ifadelerini kullandı.

Akşener: Görüşme esir alındığımızı ortaya koydu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ile yaşanan S-400 gerilimine dair yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akşener, ‘Türkiye’ye tezgâh hazırlayanlara karşı elbette devletimizin yanındayız ancak düne kadar düşman olan Trump’ı cici çocuk ilan eden medyaya bakmayın. Trump’ın Erdoğan’la yaptığı görüşme esir alındığımızı ortaya koydu’ dedi.

Ana Sayfa