anses haber ajansı Haber arşivi 25/6/2019
İmamoğlu kendisinin, eşinin ve babasının mal varlığını açıkladı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, kendisiyle eşi Dilek Kaya İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu’nun mal varlıklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a tarafsızlık çağrısı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı makamında oturan kişinin ülkenin gelenekleri gereği tarafsız olması gerektiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu konuda bir referandum düzenlemeye çağırdı.

Erdoğan: 31 Mart ve 23 Haziran’ın muhasebesini yapacağız
23 Haziran seçimleri sonrası ilk meclis grup toplantısında konuşan Erdoğan milletin verdiği mesajları görmezden gelmeyeceklerini belirtti. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili de çalışma başlatıldığını kaydetti.

Meral Akşener: Winter is coming
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında İstanbul seçimini değerlendirdi. ‘Türk milleti çaresiz değil’ diyen ve yeni bir dönemin başladığını söyleyen Akşener, ‘AK Parti için o mahur beste çalıyor, kış geliyor yani winter is coming’ dedi.

İstanbul seçiminin ardından dolar neden değer kaybetti?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenilenen seçiminde Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 54,21 oy oranı alarak seçilmesinin ardından Türk varlıkları yeni haftaya değer kazanarak başladı.

Avrupa basınında İstanbul seçimleri
Alman basınında İstanbul’da seçimi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması öne çıkıyor. Neue Osnabrücker Zeitung, İstanbul seçim sonucuna rağmen Erdoğan’ın siyasi olarak sonunun gelmediğine dikkat çekiyor.


İngiliz gazeteleri, Ekrem İmamoğlu’nun Pazar günü tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini 31 Mart’a kıyasla çok büyük farkla kazanmasına sayfalarında geniş verdi. Guardian, “Seçmenler CHP’nin kampanyasını benimsedi” derken, Times’ın yorumu “İstanbullu seçmenler Erdoğan’a büyük bir yenilgi yaşattı” oldu.

Ana Sayfa