anses haber ajansı Haber arşivi 18/6/2019
Kılıçdaroğlu: Kriz demek yasak! Mutfaklarda yangın var
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. “Bu memlekette kriz var demek yasak” diyen Kılıçdaroğlu, Ülkenin ekonomistleri düşünürleri kriz olduğunu söylüyor. Herkes kriz olduğunu biliyor. Çünkü günlük hayatın parçası. Bir yabancı ajansın muhabiri de dahil olmak üzere neden kriz var diye suç duyurusunda bulunuldu. Asıl suç duyurusunu memleketi bu hale getirenler hakkında bulun. Mutfaklarda yangın var.” şeklinde konuştu.

ABD Ortadoğu’ya bin asker gönderiyor
Amerika Birleşik Devletleri ile İran arasındaki gerilim tırmanıyor. ABD Ortadoğu’ya bin asker daha göndereceğini duyurdu.

Suriye Dışişleri Bakanı: Suriye ve Türkiye arasında çatışma istemiyoruz
Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, “Suriye ve Türkiye arasında çatışma istemediklerini” söyledi. İdlib’deki Türk gözlem noktalarına son günlerde saldırı düzenlenmişti.

Sanayi üretiminde düşüş sürüyor
TÜİK, nisan ayı sanayi üretimi verilerini açıkladı. Yıllık bazda yüzde 2,5 düşmesi beklenen sanayi üretimi yüzde 4 geriledi. Aylık bazda düşüş yüzde 1 olarak gerçekleşti.

Avrupa basınından özetler
Alman basını 2 Haziran’da evinin terasında başından vurularak öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısının daha önce aşırı sağcı şiddet olaylarına karışmasını yorumluyor.

Mısır’ın eski cumhurbaşkanı mahkemede hayatını kaybetti
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mursi için “Emrihak vaki olmak suretiyle şehit oldu” dedi.

Ana Sayfa