anses haber ajansı Haber arşivi 13/6/2019
İmamoğlu’ndan “Kentsel Gelişim Çözümleri” toplantısı
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, kentsel dönüşüm toplantısında beklenen İstanbul depremine dikkat çekerek, “Öncelikle halkımızın güvenle yaşayacağı bir şehri, hep birlikte kuracağız. İstanbul yarın deprem olacakmış gibi hazırlıklı olması gereken bir kent. Kaybedecek bir günümüz bile yok ama çok fazla zaman kaybettik. Depremi hissedeli 20 yıl bitti. Kaybetmeye de devam ediyoruz. Deprem haksız, hukuksuz YSK kararlarını beklemez” dedi.

BDDK’dan yeni taksit düzenlemesi
Türkiye’de vatandaş alım gücü düştüğü için rahat harcama yapamıyor. Hükümet buna önlem olarak kredi kartı taksit sınırlarını gevşetti. Fiyatı 3500 TL’nin üzerinde olan elektronik eşya alımında taksit sınırı 3’ten 6’ya çıktı. Beyaz eşya ve mobilyada sınır 12’den 18 aya yükseldi.

Erdoğan: S-400 işi bitmiştir
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin F-35 projesinden çıkarılması durumunda “hesabının tüm platformlarda sorulacağını” söyledi.

Haaretz: Türkiye’ye F-35 yaptırımı İsrail’in çıkarına
İsrail gazetesi Haaretz, Türkiye’nin F-35 projesinden çıkarılmasının İsrailli şirketlerin yararına olacağını belirtti. Gazete bu durumun, uçakların İsrail’e karşı kullanılması riskini de ortadan kaldıracağını öne sürdü.

Türkiye ile Rusya İdlib’te ateşkesi sağladı
Suriye’nin İdlib vilayetinde hükümet güçleri ve muhalifler arasında tam kapsamlı bir ateşkesin Türkiye ve Rusya arabuluculuğunda sağlandığı bildirildi.

Avrupa basınından özetler
Alman basınındaki yorumlarda İtalya’nın Akdeniz’deki yardım gemilerine para cezası planları, CDU lideri Kramp-Karrenbauer’in Trump’ı savunan açıklamaları ve Almanya’nın İran politikası dikkat çeken konular arasında.

Ana Sayfa