anses haber ajansı Haber arşivi 3/5/2019
Kılıçdaroğlu: Seçimi iptal ettirmek için sahte delil üretiyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet’in gücünü arkasına almış sahte delil üretiyorlar. Seçimi iptal ettirmek için kumpasa tezgâh hazırlıyorlar. İstanbul seçimleri bir İstanbul seçimleri olmaktan çıkmıştır. İstanbul seçimleri bir demokrasi tercihi noktasına gelmiştir” dedi.

Hisarcıkloğlu: Kamudan alamadık bankaların eline kaldık
Küresel ekonomik ortamın gerek mal ticareti, gerekse finansman koşullarının zorlaştığını hatırlatan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Başta biriken KDV alacaklarımız olmak üzere kamudan tüm alacakların bir takvime bağlanmasını bekliyoruz” dedi.

Muhtarlara ayrı seçim geliyor
AK Parti, hem seçmen göçünün önlenmesi hem de geçersiz oyların önüne geçilmesi için muhtarlık seçiminin belediye başkanlığı seçimlerinden farklı bir tarihte yapılması konusunu gündemine aldı.

S&P: Türk bankaları oldukça kırılgan
Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türk bankalarının piyasa türbülansına ve kurda değer kaybına karşı oldukça kırılgan oldukları değerlendirmesini yaptı.

Enflasyon beklenenden iyi geldi
Nisan ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 1,69 ile beklentilerin altında gerçekleşti. Yıllık enflasyon yüzde 19.71’den yüzde 19.50’ye gerilerken, çekirdek enflasyon yüzde 16,30’a indi. Bu arada gıda fiyatları yüzde 31.86 ile endeks tarihinin en hızlı yıllık artışını gösterdi.

Avrupa basınından özetler
Almanya’da iktidar ortağı SPD’nin gençlik kolları olan Genç Sosyalistler’in (Jusos) Başkanı Kevin Kühnert’in kapitalizmi eleştirdiği röportajı ve kiliselere üye olan insan sayısındaki azalma basında öne çıkıyor.

Ana Sayfa