anses haber ajansı Haber arşivi 29/5/2019
AB’den Türkiye kararı
Avrupa Birliği Genişleme Raporu açıklandı. Raporda Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden uzaklaşmaya devam ettiği ve yeni fasıl açılmayacağı belirtildi.

Fitch’ten kara para yönergesi açıklaması
Fitch Ratings, gelecek yıl tüm AB üyesi ülkelerde yürürlüğe girmesi planlanan 5. Kara Para Aklama ile Mücadele Yönergesi ile bankalarda denetimlerin artacağını bildirdi.

Sanayinin devleri 2018’de borca çalıştı
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 Araştırması”nın sonuçlarına göre, Türkiye’nin dev şirketleri geçen yıl elde ettikleri kârın neredeyse yüzde 90’ını borç ödemek için kullandı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan belediye başkanı mı olacak?
Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da tekrarlanacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine müdahil olmasını eleştirdi. CHP Başkanı gazetecilere karşı şiddete de tepki gösterdi.

Reuters: ABD Türk pilotlarına F-35 eğitimini askıya alabilir
Reuters’in haberine göre ABD Türk pilotlara F-35 eğitimini askıya alabilir. Haberde ABD’nin Türkiye’nin S-400 ısrarı nedeniyle bu kararı almayı planladığı belirtildi.

Avrupa basınından özetler
Almanya’nın rekabet gücü sıralamasında gerilemesi, İtalya’da aşırı sağcı partinin oylarını artırması, Weber’in Avrupa Komisyonu başkanlığına adaylığı ve İsrail’de hükümetin kurulamaması dikkat çeken konular arasında.

Ana Sayfa