anses haber ajansı Haber arşivi 23/4/2019
ABD'nin İran'a kararı petrol fiyatlarını artırdı
ABD'nin İran'dan petrol alan ülkelere yönelik muafiyetine son verme kararı, ham petrol fiyatlarında artışa neden oldu. Muafiyet kapsamı dışında kalan ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

YSK: KHK'lılar oy kullanabilir
31 Mart seçimlerine ilişkin itirazları ele alan YSK ara kararını açıkladı. YSK, KHK'lıların oy kullanmasına yönelik itirazı reddetti. 41 bin 132 kişi ile memur olmayan sandık kurulu üyeleri araştırılacak.

TBMM’de 23 Nisan özel oturumu
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Şentop başkanlığında TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.Oturumda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Önümüzdeki 4 yıl tüm yurttaşlarımızın da katılımıyla hepimiz için yeni bir arınma dönemidir. Gerçeklerle yüzleşme, bu güzel ülkemizin temellerine kazınmış ve Türkiye’nin günümüzün sorunlarına da çözüm üretecek felsefeyi yeniden keşfetme dönemidir. Bu felsefeyi üç sözcükle özetleyebiliriz. Hak, hukuk ve adalet' dedi.

Kılıçdaroğlu kendisine saldıranlardan şikayetçi oldu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, asker cenazesinde kendisine saldıran şüphelilerden şikayetçi oldu. Ayrıca CHP saldırı ile ilgili, araştırma komisyonu kurulması için TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.

Kılıçdaroğlu: Bu saldırı Türkiye’nin birliğine bütünlüğüne yapılmıştır
CHP lideri "Bu ülke için canını verecek birisi varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi. İçişleri Bakanı Soylu’nun geçen yıl yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterdiğini savunanlar bakanın istifasını istedi.

Kılıçdaroğlu'na cenaze töreninde saldırı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı cenaze töreninde bir grubun saldırısına uğradı.

Ana Sayfa