anses haber ajansı Haber arşivi 18/4/2019
148 Milyon banka kartı 66 milyon kredi kartı ile Avrupa’da zirvedeyiz
Türkiye’de 2019 yılı itibariyle 148 milyonu banka kartı ve 66 milyonu da kredi kartı olmak üzere 214 milyon kart var. Ülkemiz kart sayısı bakımından son 5 yıldır İngiltere, Fransa ve Almanya’nın da önünde Avrupa’da birinci sırada bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YSK mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘İşin Geleceği’ konferansında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İstanbul’daki seçim sürecine de değinen Erdoğan “YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de bitmiştir. Tartışmaları geride bırakıp asıl gündemimize odaklanmalıyız” dedi.

Kılıçdaroğlu: Türkiye’nin gerçek gündemine dönmesi gerekiyor
31 Mart Yerel Seçimi sonuçlarını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu başarı salt CHP üyelerinin veya sempatizanlarının başarısıdır dersek doğruyu söylememiş oluruz. Bu başarı o kentte yaşayan bütün yurttaşların ortak başarısıdır. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Belediye başkanlarımız artık bundan sonra bir partinin değil kentin belediye başkanı olacak. Belediye başkanlarımız her kuruşun hesabını verecek.” dedi. Seçimlerin artık sona erdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu “Türkiye'nin, gerçek gündemi olan ekonomiye dönmesi gerek. 'Biz bu krizden nasıl çıkarız', siyasetin düşünmesi gereken temel konu bu olmalı” diye konuştu.

Dolar 6 ayın en yükseğinde
Dolar/TL dün yaşanan sert düşüş sonrası yeniden yukarı hareketlendi ve yaklaşık 6 ayın en yükseğini gördü. Bankacılar TL’deki düşüşü, seçim sürecine ilişkin belirsizliğin AK Parti’nin iptal başvurusu nedeniyle devam etmesi ve Merkez Bankası rezervlerine yönelik endişelere bağladılar.

Yunanistan Almanya’dan 290 milyar euro savaş tazminatı istiyor
Yunanistan, Almanya’dan dünya savaşları sırasında ülkede yarattığı zarar nedeniyle 290 milyar euro tazminat ödemesini talep ediyor. Yunan parlamentosu hükümetten gerekli tüm adımları atmasını istedi.

İmamoğlu: Kendime Türkiye’nin en demokrat belediye başkanı olma hedefi koydum
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

Ekrem İmamoğlu: İstanbul’un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini, Cumhur İttifakı’nın Adalet ve Kalkınma Partili (AKP) adayı Binali Yıldırım’ın önünde tamamlayan Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu, 17 günlük sayımın tamamlanmasının ardından bugün mazbatasını aldı. Böylece İmamoğlu, tartışmalı seçimin ardından resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Ana Sayfa