anses haber ajansı Haber arşivi 10/4/2019
İş dünyası ekonomideki yeni adımları değerlendirdi
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın merakla beklenen “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketini açıklamasının ardından iş dünyasından da değerlendirmeler gelmeye başladı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, ‘Yapısal Dönüşüm Adımları, reformist bir aklın yansımasıdır’ derken, ATO Başkanı Gürsel Baran paketin ayakları yere basan, uygulanabilir, etkili, yapısal sorunlara reçete içeren etkili bir paket olduğunu söyledi.

Ekonomi paketine CHP’den ilk tepki
CHP’li Ağbaba, “AKP iktidarının tek amacı sözde reform adı altında emekçilerin son kalesi olan kıdem tazminatını kaldırmak, işçilerin elinde kalan son güvenceyi de bu şekilde yok etmektir” görüşünü dile getirdi.

Erdoğan: Nihai karar merci YSK
Moskova dönüşü uçakta açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’daki seçim sonuçlarına itirazlarla ilgili olarak, “Ne yapalım biz bunun peşini mi bırakalım? İtirazlar devam edecek ki nihai karar merci YSK” dedi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener’den AKP’ye eleştiri
İYİ Parti lideri Akşener ve CHP lideri Kılıçdaroğlu ekonomik sorunlar varken İstanbul’daki seçimlerin gündemde tutulduğunu belirterek AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Paketini açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketini açıkladı.

Avrupa basınından özetler
Alman basınındaki yorum konuları arasında Türkiye’de AKP’nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazın yanı sıra Brexit krizi ve Libya’daki gelişmeler ön plana çıkıyor.

Ana Sayfa