anses haber ajansı Haber arşivi 27/2/2019
Trump ve Kim’den olumlu mesajlar
ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Vietnam’da bir araya geldi. Liderler, görüşme öncesi yaptıkları açıklamalarda umutlu konuştu.

AB’den demiryolu hattı için 275 milyon euro hibe
AB yarın imzalanacak finansman anlaşması ile Halkalı-Kapıkule demiryolu hattı projesine 275 milyon hibe verilecek.

TÜSİAD Başkanı Kaslowski: İşsizliğe karşı tedbir alınmalı
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, işsizliğin 12.3’e yükseldiğini belirterek, “Yüksek oranlar bazı tedbirler alınması gerektiğine işaret ediyor. Ekonomimiz geçtiğimiz ağustos ayından bu yana zorlu bir süreçten geçiyor” dedi.

Erdoğan: Bugün Türkiye’de iki ittifak karşı karşıyadır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Bugün Türkiye’de iki ittifak karşı karşıyadır” ifadesini kullandı. Erdoğan, paylaşımına cumhur ittifakı ile ‘zillet ittifakı’nı karşılaştıran bir de görsel ekledi.

Ekonomik güven endeksi 79.4 oldu
Ekonomik güven endeksi Ocak ayında 78.5 iken, şubat ayında yüzde 1.2 oranında artarak 79.4 oldu. TÜİK verilerine göre, güven endeksindeki yükseliş, imalat sanayi ve hizmet sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

Pakistan: İki Hint uçağını düşürdük
Pakistan, hava sahasına giren iki Hint savaş uçağını düşürdüğünü açıkladı. Pakistan ordusu, pilotlardan birinin gözaltına alındığını duyurdu.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif istifasını geri çekti
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, önceki gün Instagram hesabında duyurduğu istifasını, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin reddetmesinin ardından yine Instagram hesabında geri çekti ve ülkeyi ziyaret eden Ermenistan Başbakanını karşılama törenine katıldı.

Ana Sayfa