anses haber ajansı Haber arşivi 15/2/2019
CHP Milletvekili Bulut: İlaç zam farkı vatandaşın sırtına yüklendi
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ilaçta dışa bağımlılığın arttığını belirterek ilaç zam farkının vatandaşın sırtına yüklendiğini söyledi.

Sanayi üretimi Aralık ayında yüzde 9,8 azaldı
2018’de cari işlemler açığı 27,63 milyar dolar oldu. Sanayi üretimi ise Aralık ayında yüzde 9,8 azalarak 2009’dan sonra en sert daralmayı yaşadı.

İşsizlik oranı yüzde 12,3’e yükseldi
Kasım ayı işsizlik rakamları açıklandı. Resmi rakamlara göre işsiz sayısı 4 milyona dayanırken işsizlik oranı, yüzde 12,3’e yükseldi. Bu oran son 22 ayın en yükseği oldu.

Dünya siyasetinin kalbi Münih’te atıyor
55’inci Münih Güvenlik Konferansı’nda ABD, Rusya ve Çin arasında artan güç mücadelesi konuşulacak. Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da katılacağı konferansta Suriye’deki gelişmeler gündem konuları arasında bulunuyor.

Trump, Meksika duvarı için acil durum ilan edecek
Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın hükümetin açılabilmesi için iki partinin üzerinde anlaştığı “ulusal güvenlik yasasını” imzalayacağını ancak aynı zamanda Meksika sınırına inşa etmek istediği duvara gerekli bütçeyi sağlayabilmek için “ulusal çapta acil durum” ilan edebileceğini açıkladı.

Avrupa basınından özetler
İngiltere’deki Brexit çekişmesi ve dünyanın en büyük yolcu uçağının üretimine son verileceği haberi yorum köşelerini işgal eden konuların başında geliyor.

Ana Sayfa