anses haber ajansı Haber arşivi 12/2/2019
Kılıçdaroğlu: Erdoğan’dan önce bu kadar büyük bir yalancı yoktu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sivas’ta üniversite yoktu biz kurduk’ sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Devlet adamı pozisyonunda olan kişi halkına yalan söylemez. Erdoğan’a göre memlekette ortaokul, lise, üniversite yoktu, onunla beraber geldi memlekete bunlar. Gemi yoktu, demiryolu yoktu, hatta otobüs bile yoktu... Sağ olsun geldi de oldu. Erdoğan’dan önce bu kadar büyük bir yalancı yoktu!” dedi.

Meral Akşener, Berat Albayrak’a yüklendi: İyice şaşırmış bu adam
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM Grup toplantısında konuştu. Zamların sorumlusunun iktidar olduğunu söyleyen Akşener, ‘Damat Berat diyor ki, sebze meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani patlıcanın, biberin pahalılığının sebebi, Muğla’dan Trakya’dan Nevşehir’den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. İyice şaşırmış bu adam. Gerçekten böyle diyor’ dedi.

Rusya ve ABD’nin Afganistan özel temsilcileri Ankara’da görüşecek
Rusya Devlet Başkanı Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov, Rusya ve ABD’nin Afganistan özel temsilcilerinin 22 Şubat’ta Ankara’da bir araya geleceğini söyledi.

Almanya’da PKK bağlantılı iki yayınevi yasaklandı
Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya’da faaliyet gösteren iki yayın kuruluşunu PKK’ya bağlı oldukları gerekçesiyle yasakladı.

Avrupa basınından özetler
İran İslam Devrimi’nin 40’ıncı yılı ve Alman koalisyon partileri arasındaki ilişkiler basından seçtiğimiz yorumların konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa