anses haber ajansı Haber arşivi 6/12/2019
Çavuşoğlu: Biz, Güney Kıbrıs hariç bölgedeki her ülkeyle anlaşmaya hazırız
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım’da imzalanan deniz yetki alanları sınırlandırmasına dair mutabakat muhtırasıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ISIG: 2019’un ilk 11 ayında 1606 işçi hayatını kaybetti
İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) Meclisi’nin hazırladığı rapora göre 2019 Kasım ayında en az 126, yılın ilk on bir ayında ise en az 1606 işçinin hayatını kaybetti.

Albayrak: Yüzde 5 büyüme hedefimize adım adım ilerliyoruz
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Son 4 çeyrektir negatif olan toplam iç talebin büyümeye katkısı, yeniden pozitife döndü ve yüzde 1,1’lik pozitif katkı ortaya koydu. Dördüncü çeyrekte 2020’de koyduğumuz yüzde 5 hedefini, son çeyrekler itibarıyla yakalayacağımızı görüyoruz” açıklamasını yaptı.

Pelosi Trump’ın resmen azlini talep etti
ABD Temsilcileri Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Meclis Adalet Komisyonu’ndan ABD Başkanı Donald Trump’ın görevinden azledilmesi için mecliste oylamaya sunulacak maddeleri hazırlamasını talep etti.

Erdoğan’ın veto ettiği madde çıkartıldı, kanun teklifi kabul edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasal düzenlemeyi veto etmesinin ardından, söz konusu madde kanun teklifinden çıkartılarak TBMM’de kabul edildi.

Ana Sayfa