anses haber ajansı Haber arşivi 11/12/2019
Türkiye’nin Libya’ya silah sevkiyatı BM raporunda
BM uzmanlarının Güvenlik Konseyi’ne sunduğu raporda Türkiye, Ürdün ve BAE’nin BM ambargosunu ihlal ederek düzenli ve aleni bir şekilde Libya’ya silah sevkiyatı yaptığına yer verildi.

S-400 konusunda artık yolun sonuna gelindi
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu’nun gündeminde Türkiye’ye hem Suriye operasyonu hem de S-400 alımı sebebiyle yaptırım uygulanmasını öngören tasarı var.

Türkiye Ekim’de dördüncü ay üst üste cari fazla verdi
Ekim’de cari fazla beklentiler dahilinde 1,5 milyar dolara ulaşırken, Ocak-Ekim dönemi cari fazlası da 4,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Milli Savunma Bakanı Akar: S-400’den vazgeçmek söz konusu değil
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya’dan satın alınan S-400 savunma sisteminden vazgeçmenin söz konusu olmadığını belirterek, "Bu sistem varken nasıl bir çözüm bulabiliriz, bunun üzerinde durmamız gerekiyor" dedi.

VakıfBank hisselerinin Hazine'ye devri tamamlandı
VakıfBank'ta Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün idare ve temsil ettiği yüzde 58.51'lik hissenin Hazine’ye devir işlemleri bugün tamamlandı.

ABD'den Türkiye'ye yaptırım durumunda İncirlik ve Kürecik gündeme gelebilir
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’de Türkiye’ye yaptırım kararı durumunda İncirlik ve Kürecik üslerinin gündeme gelebileceğini söyledi.

AB'den Türkiye'ye sığınmacılar için 2020'de 1 milyar euro fon
Avrupa Birliği (AB) Türkiye ile yaptığı mülteci mutabakatı kapsamında Türkiye'ye 2020 yılında 1 milyar euro fon aktarılmasını öngörüyor.

Temsilciler Meclisi'nden Trump'a görevi suistimal suçlaması
Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkan Donald Trump'a resmi olarak görevi suistimal ve Kongre'yi engelleme suçlaması yöneltti.

Ana Sayfa