anses haber ajansı Haber arşivi 10/12/2019
Amerikan Kongresi'nden Trump'a çağrı: ABD, Türkiye'ye yaptırım uygulasın
ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosu'nun Silahlı Hizmetler Komisyonları, aylar süren pazarlıkların ardından Amerikan Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) 738 milyar dolarlık 2020 yılı bütçesinde anlaşma sağladı. İki komisyon da, Trump yönetimine, Rus S-400 füze savunma sistemini satın aldığı için Türkiye'ye yaptırım uygulanması çağrısı yaptı.

Erdoğan'dan Libya'ya askeri destek açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'dan talep gelmesi halinde, Türkiye'nin bu ülkeye asker göndererek destekte bulunabileceğini belirtti.

Davutoğlu'nun soruşturma çağrısına muhalefetten destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dolandırıcılık" suçlamalarına, eski Başbakan Davutoğlu'nun "mal varlıkları araştırılsın" yanıtı tartışılıyor. Muhalefet partileri Davutoğlu'nun önerisine destek verdi.

Doğu Ukrayna’da ateşkes konusunda uzlaşma sağlandı
Doğu Ukrayna sorununa çözüm için Rusya, Ukrayna, Fransa ve Almanya liderlerinin katılımı ile Paris’te yapılan dörtlü zirvede ateşkes, tutuklu değişimi ve birliklerin kısmen çekilmesinde görüş birliğine varıldı.

Avrupa basınından özetler
Almanya’da göçmen kökenli gençlerin şiddet eğilimleri ile ilgili tartışmalar ve Rusya’nın doping manipülasyonu nedeniyle aldığı ceza, Alman basınında öne çıkan yorum konuları arasında.

Ana Sayfa