anses haber ajansı Haber arşivi 24/10/2019
AK Parti'den yeni vergi taslağına ilişkin açıklama
Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren yeni vergi düzenlemesi gündemde. Ekonomi yönetimin hazırladığı taslak görüşe açıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Gelir vergisi üst dilimini yüzde 35'ten yüzde 40'a çıkarmayı teklif ediyoruz. Değerli konut vergisi adında yeni bir vergi önereceğiz" dedi.

OPEC petrol piyasasında gücünü kaybediyor
OPEC'in küresel petrol piyasasında arz fazlasını düşürmekte başarısız olması ve örgütten üye ülkelerin ayrılması, OPEC'in piyasa gücünü kaybettiği, yakın zamanda dağılabileceği şeklinde yorumlanıyor.

ABD: Türkiye’nin S-400'leri konuşlandırmamasını umuyoruz
Trump’ın yaptırım açıklamasının ardından üst düzey bir Amerikalı yetkili, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’leri konuşlandırmamasını umduklarını söyledi. Yetkili "etnik temizlik" iddialarını da yalanladı.

Akar: Biz NATO’nun merkezi bir ülkesiyiz, hiçbir yere gitmiyoruz
Barış Pınarı Harekatı’nın sona ermesinin ardından açıklamalarda bulunan Türk Savunma Bakanı Akar, Türkiye’nin NATO’nun "merkezi bir ülkesi" olduğunu ve ABD ile anlaşmazlıkların çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Trump Türkiye’ye yaptırımları kaldırdı
Türkiye’ye getirdiği yaptırımların kaldırıldığını açıklayan Trump, "Ortadoğu’da daha kaç Amerikalının ölmesi gerekiyor?" sorusunu yöneltti. SDG lideri Kobani ise ABD ile ortaklıklarının süreceğini duyurdu.

Avrupa basınından özetler
Rusya’nın Suriye’de artan siyasi nüfuzu ve Almanya Savunma Bakanı’nın güvenli bölge önerisi Alman basınında öne çıkan konular. Süddeutsche Zeitung'a göre Avrupa Ortadoğu siyasetinde "eylemsiz, fikirsiz ve aciz" kaldı.

Ana Sayfa