anses haber ajansı Haber arşivi 16/10/2019
Çavuşoğlu: Harekata tepki gösterenlerin amacı burada bir terör devleti kurmak
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Burada çok açık ve net, bir terör devleti kurmak istiyorlardı. Bugün en çok tepki gösteren ülkelere bakın başta Fransa olmak üzere, amaçları burada bir terör örgütü kurmak." dedi.

Erdoğan: Teröristler güvenli bölgeden çıktığında harekat sona erer
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teklifimiz, hemen bu gece tüm teröristler silah ve malzemelerini bırakıp güvenli bölgeden çıksınlar. Bu dediğimiz yapıldığında Barış Pınarı Harekatımız zaten kendiliğinden sona ermiş olacak.” dedi.

Erdoğan: Yaptırım konusunda endişemiz yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PYD/YPG hızla mevzi kaybediyor. ‘Harekatı durdurun’ diye bize baskı yapıyorlar. Yaptırımlar açıklıyorlar. Bizim hedefimiz belli. Bizim herhangi bir yaptırım konusunda endişemiz yok” dedi.

Kremlin: Türk askeri Suriye’de kalamaz
Rusya’nın Suriye temsilcisi Lavrentyev, Türkiye’nin kalıcı olarak Suriye’ye asker konuşlandırma hakkı olmadığını söyledi. Lavrentyev, Türk askerlerinin sınırdan 5 ila 10 km ilerleyebileceğini belirtti.

Ankara-Washington hattında Suriye diplomasisi
ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Yardımcısı Pence’i Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere Türkiye’ye gönderirken kendisi de Washington’da Kongre’den üst düzey temsilcilerle Suriye konusunu görüşecek.

ABD’de Halkbank hakkında iddianame
ABD’de Halkbank hakkında iddianame hazırlandı. New York Güney Bölgesi Savcılığı iddianamede ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarının delinmesine yardımcı olduğu gerekçesiyle bankaya altı suçlama yöneltti.

Ana Sayfa