anses haber ajansı Haber arşivi 15/10/2019
Kılıçdaroğlu: İki soru sordum dut yemiş bülbüle döndüler
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tank palet fabrikasıyla ilgili iki soru sormuştum. Kimse bir şey söylemiyor dut yemiş bülbül gibiler. Bunlara bir türlü cevap vermiyorlar. Sanıyorlar ki cevap olmayınca ben arkasını bırakacağım, asla! Asla bırakmayacağım" dedi.

AB Türkiye’nin operasyonunu kınadı
AB dışişleri bakanları Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonunu, Ankara da AB’nin açıklamasını kınadı. AB toplantısında silah ambargosu konusundaki karar ise üye ülkelerin hükümetlerine bırakıldı.

Erdoğan: AB ve dünya Türkiye’nin çalışmalarını desteklemeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı, uluslararası topluma Türkiye’ye destek verme fırsatını bir kez daha sunmaktadır. Avrupa Birliği ve dünya, Türkiye’nin çalışmalarını desteklemelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Türkiye’ye yaptırımları açıkladı
Türkiye’den ithal edilen çelik alımının yeniden yüzde 50 oranında vergilendirileceğini belirten Trump, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılması görüşmelerinin de dondurulacağını açıkladı.

İşsizlik yüzde 13,9’a yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu temmuz ayına ilişkin işgücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre temmuz ayında işsizlik oranı 3,1 puanlık artışla yüzde 13,9 seviyesinde gerçekleşti.

Avrupa basınından özetler
Türkiye’nin Suriye operasyonu, Esad birliklerinin sınıra ilerlemesi ve AB’nin tutumu, Alman basınında yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor.

Volkswagen Türkiye kararını erteledi
Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen’ın Türkiye’de yeni fabrika kurma kararını ertelediğini duyurdu. Gazetenin haberinde şirketin imaj kaybından çekindiği kaydedildi.

Ana Sayfa