anses haber ajansı Haber arşivi 11/10/2019
AB: Sığınmacıların silah haline getirilmesini kabul etmeyiz
AB Konseyi Başkanı, Ankara'nın "sığınmacılara kapıları açarız" açıklamasına yanıt verdi. Yeni bir insani kriz olabileceğini vurgulayan Tusk, sığınmacılar üzerinden şantaj yapılmasını kabul etmeyeceklerine dikkat çekti.

Putin: IŞİD'liler askeri harekât sırasında kaçabilir
Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri harekâtı nedeniyle şimdiye kadar Kürtlerin denetiminde olan IŞİD savaşçılarının kaçma riskinden duyduğu kaygıyı dile getirdi.

Stoltenberg'den Türkiye'ye itidalli tutum çağrısı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşen NATO Genel Sekreteri, Suriye’ye yönelik askeri harekât konusunda “itidalli” hareket etme çağrısı yaptı. Çavuşoğlu da müttefiklerden daha fazla dayanışma beklediklerini söyledi.

Cari hesap 2,6 milyar dolar fazla verdi
Merkez Bankası, cari işlemler hesabı ağustos ayında 2,6 milyar dolar fazla verdi. 12 aylık dönemde cari fazla 5,1 milyar dolar olurken; Ocak-Ağustos döneminde bu rakam 1 milyar dolar cari fazla olarak gerçekleşti.

Orta Vadeli Mali Plan yayımlandı
2020-2022 döneminde ekonomi politikasının temel amacı, fiyat ve finansal istikrarı ve cari dengede son bir yılda elde edilen kazanımların korunması, üretim ve verimlilik odaklı sürdürülebilir büyümeyle adaletli paylaşıma yönelik ekonomik dönüşümün gerçekleştirilmesi oldu.

Ana Sayfa