anses haber ajansı Haber arşivi 14/1/2019
Macron’dan Fransızlara mektup
Aylardır Sarı Yelekliler eyleminin hedefinde güç kaybeden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransızlara bir mektup yazarak, ülke tarihinde ilk kez görülen bir yöntemle, tüm yurttaşları, ülkenin reformu için yapılacak tartışmaya katan bir süreç başlattı.

AP üyelerinden İngiltere’ye ‘Brexit’ten vazgeçin’ çağrısı
Avrupa Parlamentosu üyeleri, İngiliz halkına Brexit’ten vazgeçme çağrısında bulundu.

SGK 30 ilacı daha geri ödeme listesine aldı
KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.

Çavuşoğlu: Stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump’ın Suriye açıklamasına ilişkin, “Stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz. Biz hiçbir tehditten korkmayacağımızı söyledik. Ekonomik tehditle bir yere varılamaz” dedi.

Trump: Kürtleri vurursa Türkiye’yi ekonomik açıdan mahvederiz
Başkan Donald Trump, Suriye’den çekilme takvimiyle ilgili yönetiminden gelen farklı açıklamaların olduğu bir dönemde Türkiye’ye yönelik çok sert ifadeleri içeren açıklamalarda bulundu.

Avrupa basınından özetler
Yunanistan’da patlak veren hükümet krizi ve ABD Büyükelçisi'nin Alman şirketlerini Baltık Denizi’ndeki boru hattı projesine katılmamaları yolunda uyarması Alman gazetelerinde öne çıkan yorum konularını oluşturuyor.

Ana Sayfa