anses haber ajansı Haber arşivi 11/1/2019
Trump Meksika duvarı projesinden geri adım atmıyor
ABD Başkanı Trump, gerekirse ulusal çapta acil durum ilan ederek Kongre onayı olmaksızın Meksika sınırına duvar inşa edilmesi için gerekli finansmanı bulabileceğini söyledi.

Türkiye'den Almanya'ya yapılan iltica başvurularının yarısına olumlu yanıt
2016 yılında yaşanan darbe girişiminden bu yana Türk vatandaşlarının Almanya'ya iltica başvuruları arttı. Artış 2018'de de devam ederken, yılın son aylarında her iki iltica başvurusundan biri kabul edildiği bildirildi.

Suriye'den çekilme başladı
ABD öncülüğündeki IŞİD'le mücadele koalisyonu birliklerin planlandığı gibi Suriye'den çekildiğini açıkladı ancak ayrıntı vermedi. Perşembe gecesi Haseke'den ayrılan Amerikan konvoyunun Irak tarafına geçtiği öne sürüldü.

Avrupa basınından özetler
Suriye’deki gelişmeler ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Yunanistan ziyareti Alman gazetelerinden seçtiğimiz yorumların konularını oluşturuyor.

Asgari ücret destek teklifi komisyondan geçti
Asgari ücret desteğinin 2019'da devam etmesi, evlerde üretilen ürünlerin vergiden istisna olması, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi gibi düzenlemeleri içeren ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Ana Sayfa