anses haber ajansı Haber arşivi 5/9/2018
Suriye’den İdlib açıklaması: Askeri operasyon, barış anlaşmasından daha olası
Suriye Ulusal Uzlaşı Bakanı Ali Haydar, ülkede cihatçıların elindeki son büyük yerleşim yeri olan İdlib’de askeri operasyon düzenlenmesinin, buradaki gruplarla bir barış anlaşması imzalanmasından daha olası göründüğünü söyledi.

Devlet Bahçeli: Af teklifimizin arkasındayız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af teklifi talebini yineledi. AK Parti’nin “gündemimizde yok” dediği af teklifine ilişkin “Sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesini yapan Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse... Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu

TÜİK: Türkiye’den göç yüzde 42.5 arttı
Türkiye’ye göç edenlerin sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 22.4 artarak 466 bin 333 kişi oldu. İstanbul, 2017’de 166 bin 44 kişiyle en fazla göç alan il olarak kayıtlara geçti. Türkiye’den göç eden kişi sayısı ise yüzde 42.5’lik artışla 253 bin 640 olarak kayıtlara geçti.

TEPAV: Perakendecilerin geleceğe yönelik beklentileri olumsuz
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) sosyal iştiraklerinden olan Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) Perakende Güven Endeksi (TEPE) çalışmasının Ağustos ayı sonuçları yayınlandı.

Erdoğan: İdlib’de çok ciddi bir katliam yaşanır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, İdlib’e askeri harekât düzenlenirse ‘katliam yaşanacağını’ söyledi.

TCMB: Enerji fiyatlarındaki artış Eylül’de devam edecek
Merkez Bankası (TCMB) enerji fiyatlarındaki güçlü artış eğiliminin Eylül ayında da devam etmesinin beklendiğini açıkladı.

Altı maddede Maas’ın Türkiye ziyareti
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ı Türkiye ziyaretinde Suriye’den ikili ilişkilere dek zor bir gündem bekliyor. İşte Maas’ın ziyaretinin en önemli altı gündem maddesi.

Almanya’dan Türkiye’ye yakınlaşma mesajı
Geride bırakılan kriz yılının ardından Almanya ile Türkiye arasında yakınlaşma adımları devam ediyor. Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Türkiye ziyareti öncesinde Ankara ile yakınlaşma mesajları verdi.

Avrupa basınından özetler
Suriye rejiminin İdlib’de başlatmaya hazırlandığı operasyonla ilgili endişeler ve Almanya’da ilan edilen yeni sol oluşum, bugünkü Alman basınında öne çıkan yorum konuları.

Ana Sayfa