anses haber ajansı Haber arşivi 18/9/2018
Etiketlere ‘yerli logo’ zorunluluğu getirildi
Türkiye’de üretilen malların etiketlerinde, Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretleri kullanmak zorunlu olacak.

Euro Bölgesi’nde enflasyon yüzde 2’ye geriledi
Avrupa ortak para bölgesinin yıllık enflasyon oranı Ağustos’ta yüzde 2’ye düştü. Avrupa Merkez Bankası’nın sıfır faiz politikasını en az bir yıl daha sürdürmesi bekleniyor.

ABD’den 200 milyar dolarlık Çin malına ek gümrük vergisi
ABD, Çin’den satın aldığı ve toplam değeri 200 milyar doları bulan yaklaşık 6 bin ürün üzerindeki gümrük verilerini artıracağını açıkladı.

Rusya: Suriye İdlib’de şimdilik operasyon başlatmayacak
Rusya Savunma Bakanı Şoygu Soçi’deki Erdoğan-Putin zirvesinin ardından şimdilik İdlib’e askeri müdahalede bulunulmayacağını açıkladı. İran yönetimi Erdoğan ile Putin’in İdlib anlaşmasını memnuniyetle karşıladı.

Türkiye ve Rusya, İdlib’de silahlardan arındırılmış bölge oluşturacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi’de bir araya geldi. İki lider Suriye’nin İdlib vilayetinde silahlardan arındırılmış bir bölge oluşturulmasında anlaştı. Rusya Savunma Bakanı Orgeneral Sergey Şoygu da İdlib’e askeri operasyon düzenlemeyeceklerini söyledi.

Avrupa basınından özetler
Türkiye’nin İdlib krizinde karşılaştığı durum ve Britanya’nın Avrupa Birliği’nden ayrılmasının tartışılmaya başlaması Alman gazetelerinin öne çıkardığı yorumlar arasında yer alıyor.

Ana Sayfa