anses haber ajansı Haber arşivi 25/7/2018
Brunson'ın tutukluluğu ev hapsine çevrildi
FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li Andrew Craig Brunson'ın tutukluluğu ev hapsine çevrildi.

Erdoğan: Atanmış olan da görevden alınabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama kararlarına ilişkin, "Her an her şey olabilir, atanmış olan da görevden alınabilir. Burada başarıyı öne alıyoruz, başarısızlık kitabımızda yer almıyor." dedi.

Çavuşoğlu: ABD’nin İran yaptırımlarına uymak zorunda değiliz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarına uyma zorunluluğunun bulunmadığını söyledi. Çavuşoğlu, ABD Kongresi’nin F-35 kararına da tepki gösterdi.

Washington’da Juncker-Trump buluşması
AB Komisyonu Başkanı Juncker, ABD ile olası bir ticaret savaşını önlemek istiyor. Trump ile görüşecek olan Juncker’in çantasında bol miktarda argüman var ancak somut öneri yok.

Yunanistan orman yangınlarında ölenler için yasta
Atina yakınlarında Pazartesi günü başlayan ve şu ana kadar en az 79 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınlarında söndürme ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Avrupa basınından özetler
Mesut Özil’in kendisine ırkçılık yapıldığı gerekçesiyle Alman milli takımını bıraktığını açıklaması gazetelerin başlıca yorum konuları arasında yer alıyor.

Ana Sayfa