anses haber ajansı Haber arşivi 24/7/2018
Kılıçdaroğlu’ndan çok sert çıkış
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, ‘Bir gazeteci arkadaşımız daha var. Enis Berberoğlu. Şu an hapiste. Onu ben bir demokrasi kahramanı olarak görüyorum. Hiçbir suçu yok ama hapiste. Enis Berberoğlu’nu mahkum eden olayı değildir. Olay oradan çıkmıştır. Olay bir Türkiye olayıdır. Bir demokrasi olayıdır’ diye belirtti.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı kuruldu
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Başkanlık, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin bütçe hazırlık çalışmaları sırasında uyacakları teknik ilke, esas ve usulleri tespit edecek ve bütçe hazırlık çalışmalarını koordine içinde yürütecek.

Dolar, 4.94 seviyesini gördü
Merkez'in faizleri değiştirmeme kararı sonrası ilk tepki olarak TL varlıklarda yüzde 4 kayıp yaşandı. Karar öncesi 4.76 seviyelerinde yer alan dolar/TL 4.94 seviyesini test ederken, Borsa İstanbul ise 95.000 seviyelerinden 92.000 seviyelerine geriledi.

Merkez Bankası faize dokunmadı
Bir önceki toplantıda beklentilerin üzerinde faiz artışı gerçekleştiren Merkez Bankası, temmuz ayı PPK toplantısında ise ekonomistlerin 100 baz puan artış beklentilerinin aksine haftalık repo faiz oranında değişiklik yapmadı.

Erdoğan: Milletimizin askerlikle bağının kopmasını doğru bulmuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını doğru bulmuyoruz. Bu millet asker bir millettir ve onun ruhundaki o hassasiyeti, o inceliği kaybetmek istemiyoruz” dedi.

Ana Sayfa